GXF90004
Mfr.Part #
GXF90004
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 8-90PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top and Bottom
Height Seated (Max) :
0.488 12.40mm
Size / Dimension :
0.433Lx0.402W 11.00mmx10.20mm
Width :
9.5mm
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
HTS Code :
Adjuster Orientation :
Vertical
Terminal Shape :
Flat
Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance Range :
8pF~90pF
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Series :
FILMTRIM®
Mount :
Through Hole
Published :
Length :
11mm
Terminal Pitch :
10mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
GXF90004
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH