GXF90003
Mfr.Part #
GXF90003
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 8-90PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Capacitance Range :
8pF~90pF
Adjustment Type :
Top and Bottom
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Published :
Width :
9.5mm
Height Seated (Max) :
0.488 12.40mm
Adjuster Orientation :
Vertical
Series :
FILMTRIM®
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.433Lx0.402W 11.00mmx10.20mm
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Length :
11mm
Terminal Shape :
Flat
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Size Code :
Datasheets
GXF90003
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH