GXF25004
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GXF25004
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 3-25PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Length :
11mm
Terminal Pitch :
10mm
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Size Code :
Series :
FILMTRIM®
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Width :
9.5mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Adjuster Orientation :
Vertical
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.433Lx0.402W 11.00mmx10.20mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
Flat
Capacitance Range :
3pF~25pF
Mount :
Through Hole
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Adjustment Type :
Top and Bottom
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Datasheets
GXF25004
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH