GXF25000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GXF25000
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 3-25PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Width :
10.2mm
HTS Code :
Series :
FILMTRIM®
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Capacitance Range :
3pF~25pF
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
ECCN Code :
EAR99
Adjuster Orientation :
Vertical
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size Code :
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.433Lx0.402W 11.00mmx10.20mm
Terminal Shape :
Flat
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Adjustment Type :
Top and Bottom
Length :
11mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
GXF25000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH