GS36E48-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS36E48-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER EU
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Weight :
210g
Width :
54mm
Max Input Current :
900mA
Current - Output 1 :
750mA
Height :
33.02mm
Cable Length :
1m
Depth :
33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Current :
750mA
Approval Agency :
EN, TUV
Max Output Power :
36W
Min Operating Temperature :
-20°C
Polarity :
Positive
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Output 1 :
48V
Max Operating Temperature :
50°C
Efficiency :
87.5 %
Number of Outputs :
1
Length :
79mm
Number of Pins :
2
Output Power :
36W
Output Voltage :
48V