GS36E24-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS36E24-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER EU
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Current - Output 1 :
1.5A
Weight :
210g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
54mm
Length :
79mm
Cable Length :
1m
Output Power :
36W
Width :
54mm
Efficiency :
86 %
Max Output Power :
36W
Number of Pins :
2
Output Type :
FIXED
Approval Agency :
CE, EN, GS, TUV
Output Voltage :
24V
Min Operating Temperature :
-20°C
Polarity :
Positive
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Input Current :
900mA
Voltage - Output 1 :
24V
Height :
33.02mm
Output Current :
1.5A
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
50°C