GRM188C80J475KE15D
Mfr.Part #
GRM188C80J475KE15D
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
X6S
Packaging :
Cut Tape (CT)
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Characteristics Code :
X6S
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Thickness :
889μm
Width :
0.8mm
Height :
800μm
Material :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
GRM
Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Voltage :
6.3V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM188C80J475KE15D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:6.3V, GRM188C80J475KE15D pinout, GRM188C80J475KE15D datasheet PDF, GRM188C80J475KE15D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM188C80J475KE15D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM188C80J475KE15D
GRM 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM188C80J475KE15D Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X6S and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 6.3V, it is capable of operating.
GRM188C80J475KE15D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X6S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V