GRM1885C1H120FA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H120FA01D
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
889μm
ECCN Code :
EAR99
Voltage :
50V
Pbfree Code :
yes
Height :
800μm
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Surface Mount, MLCC
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
12pF
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C