GRM033R61E472MA12D
Mfr.Part #
GRM033R61E472MA12D
Description
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X5R
Case Code (Imperial) :
0201
Length :
0.6mm
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Width :
0.3mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
0603
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GRM033R61E472MA12D
GRM 4700pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)