GRM0115C1E151GE01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM0115C1E151GE01L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP MLCC 150PF 25V C0G 008004
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Height :
0.125 mm
Termination :
Standard
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
2 %
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Diameter :
Thickness (Max) :
0.005 (0.14mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product :
General Type MLCCs
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Lead Style :
Series :
GRM
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Lead Spacing :
Failure Rate :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
0.125 mm
Length :
0.25 mm
Capacitance :
150 pF
GRM 008004 0201metric Ceramic Capacitor 0.010L x 0.005W 0.25mm x 0.13mm C0G NP0 2% 150pF