GRM0335C2A101GA01D
Mfr.Part #
GRM0335C2A101GA01D
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0201
Package / Case :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
100pF
Mounting Feature :
Width :
300μm
Thickness :
300μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
600μm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
Murata Electronics GRM0335C2A101GA01D
100pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201