GRM0335C1H2R7CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H2R7CA01D
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
e3
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
2.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
50V
Murata Electronics GRM0335C1H2R7CA01D
GRM 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)