GRM0335C1H2R2CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H2R2CA01D
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G
HTS Code :
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
2.2pF
Length :
0.6mm
Surface Mount
Depth :
EAR99
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1H2R2CA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0201 (0603 Metric), GRM0335C1H2R2CA01D pinout, GRM0335C1H2R2CA01D datasheet PDF, GRM0335C1H2R2CA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1H2R2CA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM0335C1H2R2CA01D
GRM 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)