GRM0335C1H1R5CA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H1R5CA01D
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Length :
0.6mm
CERAMIC CAPACITOR
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
1.5pF
Murata Electronics GRM0335C1H1R5CA01D
GRM 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)