GRM0335C1H101JA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1H101JA01D
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
C0G NP0
Material :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Multilayer :
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Length :
0.6mm
Capacitance :
100pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage :
50V
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.3mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±5%
Surface Mount
Height :
330μm
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1H101JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0201 (0603 Metric), Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, GRM0335C1H101JA01D pinout, GRM0335C1H101JA01D datasheet PDF, GRM0335C1H101JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1H101JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM0335C1H101JA01D
GRM 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)