GRM0335C1E8R2DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E8R2DA01D
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
WRAPAROUND
Pbfree Code :
C0G
Multilayer :
yes
Tolerance :
±0.5pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ROHS3 Compliant
Height :
C0G NP0
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Murata Electronics GRM0335C1E8R2DA01D
GRM 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)