GRM0335C1E8R0DA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E8R0DA01D
Description
CAP CER 8PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
8pF
Lead Free :
Lead Free
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
300μm
Murata Electronics GRM0335C1E8R0DA01D
GRM 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)