GRM0335C1E470JA01J
Mfr.Part #
GRM0335C1E470JA01J
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
0201
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Height :
330μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated DC :
25V