GRM0335C1E150JA01D
Mfr.Part #
GRM0335C1E150JA01D
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
Surface Mount
Length :
600μm
ROHS3 Compliant
Depth :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GRM
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Material :
Ceramic
Thickness :
330.2μm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
0201
GENERAL PURPOSE
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
304.8μm
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
0603
Height :
330μm
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GRM0335C1E150JA01D
GRM 15pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)