GRM0335C1E101JA01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM0335C1E101JA01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Length :
0.6mm
Depth :
300μm
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GRM
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.3mm
Height :
330μm
Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Voltage :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
330.2μm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
25V
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1E101JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:25V, Number of Terminations:2, Package / Case:0201 (0603 Metric), GRM0335C1E101JA01D pinout, GRM0335C1E101JA01D datasheet PDF, GRM0335C1E101JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM0335C1E101JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM0335C1E101JA01D
GRM 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)