GRM0335C1E100JA01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM0335C1E100JA01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0201
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
0603
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
330.2μm
Depth :
300μm
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Material :
Ceramic
Capacitance :
10pF
HTS Code :
Width :
0.3mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
0.6mm