GRM0225C1E7R9BDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E7R9BDAEL
Description
CAP CER 7.9PF 25V C0G/NP0 01005
Packaging :
Cut Tape (CT)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Weight :
6.010099mg
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Height :
200μm
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
7.9pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GRM0225C1E7R9BDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E7R9BDAEL
GRM 7.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E7R9BDAEL Overview
This device's program size/dimension is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
GRM0225C1E7R9BDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V