GRM0225C1E5R8WDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E5R8WDAEL
Description
CAP CER 5.8PF 25V C0G/NP0 01005
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.8pF
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
GRM0225C1E5R8WDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E5R8WDAEL
GRM 5.8pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E5R8WDAEL Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
GRM0225C1E5R8WDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V