GRM0225C1E3R5CDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E3R5CDAEL
Description
CAP CER 3.5PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance :
3.5pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Height :
200μm
Series :
GRM
Weight :
6.010099mg
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
GRM0225C1E3R5CDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E3R5CDAEL
GRM 3.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E3R5CDAEL Overview
A program's size/dimension is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
GRM0225C1E3R5CDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V