GRM0225C1E3R4BDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E3R4BDAEL
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.4PF 25V C0G/NP0 01005
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
3.4pF
Dielectric :
C0G
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
228.6μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
200μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Number of Terminations :
2
Series :
GRM
Weight :
6.010099mg
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Datasheets
GRM0225C1E3R4BDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E3R4BDAEL
GRM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E3R4BDAEL Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
GRM0225C1E3R4BDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V