GQM1555C2D3R0BB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D3R0BB01D
Description
CAP CER 3PF 200V NP0 0402
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
3pF
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
C0G
Murata Electronics GQM1555C2D3R0BB01D
GQM 3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GQM1555C2D3R0BB01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
GQM1555C2D3R0BB01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V