GMC45X7R684K50NT
Mfr.Part #
GMC45X7R684K50NT
Package / Case
1825 (4564 metric)
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Thickness (Max) :
0.126 (3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.68 μF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.248 W (4.50mm x 6.30mm)
Datasheets
GMC45X7R684K50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC45X7R684K50NT
GMC 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.248W 4.50mm x 6.30mm X7R ±10% 0.68µF