GMC45X7R334M50NT
Mfr.Part #
GMC45X7R334M50NT
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1825
Capacitance :
0.33 µF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.248 W (4.50mm x 6.30mm)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.126 (3.20mm)
Datasheets
GMC45X7R334M50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC45X7R334M50NT
GMC 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.248W 4.50mm x 6.30mm X7R ±10% 0.33µF