GMC45X7R334K25NT
Mfr.Part #
GMC45X7R334K25NT
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1825
Size / Dimension :
0.177 L x 0.248 W (4.50mm x 6.30mm)
Thickness (Max) :
0.126 (3.20mm)
Ratings :
Capacitance :
0.33 µF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC45X7R334K25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC45X7R334K25NT
GMC 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.248W 4.50mm x 6.30mm X7R ±10% 0.33µF