GMC45X7R155K100NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC45X7R155K100NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177 L x 0.248 W (4.50mm x 6.30mm)
Product Status :
Active
Capacitance :
1.5 µF
Features :
Thickness (Max) :
0.126 (3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
GMC
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
Lead Style :
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Ratings :
Datasheets
GMC45X7R155K100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC45X7R155K100NT
GMC 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.248W 4.50mm x 6.30mm X7R ±10% 1.5µF