GMC43Z5U564M50NT
Mfr.Part #
GMC43Z5U564M50NT
Description
CAP CER 0.56UF 50V Z5U 1812
Temperature Coefficient :
Z5U
Thickness (Max) :
0.118 (3.00mm)
Lead Style :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
10°C ~ 85°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.56 μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
GMC43Z5U564M50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43Z5U564M50NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm Z5U ±20% 0.56µF