GMC43Z5U105M25NT
Mfr.Part #
GMC43Z5U105M25NT
Description
CAP CER 1UF 25V Z5U 1812
Thickness (Max) :
0.118 (3.00mm)
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
10°C ~ 85°C
Capacitance :
1 µF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
Z5U
Datasheets
GMC43Z5U105M25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43Z5U105M25NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm Z5U ±20% 1µF