GMC43X7R823J100NT
Mfr.Part #
GMC43X7R823J100NT
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.082 µF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.118 (3.00mm)
Datasheets
GMC43X7R823J100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43X7R823J100NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R ±5% 0.082µF