GMC43X7R334J50NT
Mfr.Part #
GMC43X7R334J50NT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
Temperature Coefficient :
X7R
GENERAL PURPOSE
Features :
Ratings :
Thickness (Max) :
0.118 (3.00mm)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Style :
Capacitance :
0.33 µF
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
Datasheets
GMC43X7R334J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43X7R334J50NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R ±5% 0.33µF