GMC43CG562J50NT
Mfr.Part #
GMC43CG562J50NT
Description
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Capacitance :
5600 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Datasheets
GMC43CG562J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43CG562J50NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 5600pF