GMC43CG332G50NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC43CG332G50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Series :
GMC
Ratings :
Capacitance :
3300 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Status :
Active
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Features :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
GMC43CG332G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43CG332G50NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm C0G NP0 ±2% 3300pF