GMC43CG102J100NT
Mfr.Part #
GMC43CG102J100NT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1000 pF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
GMC43CG102J100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC43CG102J100NT
GMC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 1000pF