GMC10X7R271J50NT
Mfr.Part #
GMC10X7R271J50NT
Description
CAP CER 270PF 50V X7R 0603
Capacitance :
270 pF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
GMC10X7R271J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10X7R271J50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm X7R ±5% 270pF