GMC10X7R152J25NT
Mfr.Part #
GMC10X7R152J25NT
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Capacitance :
1500 pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC10X7R152J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10X7R152J25NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm X7R ±5% 1500pF