GMC10X7R150K50NT
Mfr.Part #
GMC10X7R150K50NT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 15PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
15 pF
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Datasheets
GMC10X7R150K50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10X7R150K50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm X7R ±10% 15pF