GMC10CG822J50NT
Mfr.Part #
GMC10CG822J50NT
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
8200 pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
GMC10CG822J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG822J50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±5% 8200pF