GMC10CG7R5B100NTD
Mfr.Part #
GMC10CG7R5B100NTD
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 7.5PF 100V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Lead Spacing :
Capacitance :
7.5 pF
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC10CG7R5B100NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG7R5B100NTD
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 7.5pF