GMC10CG681F50NT
Mfr.Part #
GMC10CG681F50NT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Capacitance :
680 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
GMC10CG681F50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG681F50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±1% 680pF