GMC10CG620G50NT
Mfr.Part #
GMC10CG620G50NT
Description
CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Capacitance :
62 pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
GMC10CG620G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG620G50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±2% 62pF