GMC10CG2R4C100NT
Mfr.Part #
GMC10CG2R4C100NT
Description
CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
2.4 pF
Lead Style :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
GMC10CG2R4C100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG2R4C100NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 2.4pF