GMC10CG270G100NTD
Mfr.Part #
GMC10CG270G100NTD
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27 pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
GMC10CG270G100NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG270G100NTD
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±2% 27pF