GMC10CG240J50NT
Mfr.Part #
GMC10CG240J50NT
Description
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
24 pF
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Active
RoHS :
Non-Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Datasheets
GMC10CG240J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG240J50NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±5% 24pF