GMC10CG101G100NT
Mfr.Part #
GMC10CG101G100NT
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) :
Datasheets
GMC10CG101G100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG101G100NT
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±2% 100pF