GMC10CG100K25NTD
Mfr.Part #
GMC10CG100K25NTD
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Capacitance :
10 pF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC10CG100K25NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC10CG100K25NTD
GMC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±10% 10pF