GMC04X7R332M50NT
Mfr.Part #
GMC04X7R332M50NT
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Thickness (Max) :
0.024 (0.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
3300 pF
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheets
GMC04X7R332M50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC04X7R332M50NT
GMC 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039L x 0.020W 1.00mm x 0.50mm X7R ±20% 3300pF